1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών – 5,6 και 7 Απριλίου 2024

Το Σχολείο μας συμμετείχε στο 1ο Πανελλήνιο Μαθητικό Συνέδριο Κοινωνικών και πολιτικών Επιστημών για την «Ενεργό Πολιτειότητα» με δυο εισηγήσεις-παρουσιάσεις από τις μαθήτριες και τους μαθητές των τάξεων Ε’ και Στ’.

Οι εισηγήσεις είχαν τα ακόλουθα θέματα: «Ενεργός πολίτης στο σχολείο, στην πόλη μου, στη γειτονιά, στον κόσμο» Στ΄τάξη και «Καλός αναγνώστης- ενημερωμένος πολίτης» Ε’ τάξη.

Τα εκπαιδευτικά προγράμματα και οι δράσεις που παρουσιάστηκαν στο Συνέδριο, οργανώθηκαν και υλοποιήθηκαν από τις εκπαιδευτικούς Στάικου Αθανασία, Τσίγγρου Ελένη, Σουλίδου Κατερίνα, Καψάλη Κατερίνη, Γκόγκου Ελένη και την Διευθύντρια του Σχολείου Νάστου Μαριάνθη. Θερμά συγχαρητήρια στα παιδιά του σχολείου μας που παρουσίασαν με τον καλύτερο τρόπο τις εισηγήσεις τους και θερμές ευχαριστίες στους γονείς που παρευρέθηκαν και παρακολούθησαν τις παρουσιάσεις στο χώρο του Συνεδρίου!!