«Σκυταλοδρομία Αθλημάτων 2023-24»

“Σκυταλοδρομία Αθλημάτων” σήμερα, 26 Σεπτεμβρίου 2023, στο 20ο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων.

Εναρκτήρια δράση του ετήσιου προγράμματος μας με αφορμή την 10η Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού. Οι μαθητές/τριές όλων των τάξεων του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε ένα μοναδικό, βιωματικό μάθημα για θέματα σωματικής άσκησης, ευεξίας και Ολυμπισμού και με τη βοήθεια προπονητών/τριών των παρακάτω αθλημάτων να μάθουν: α) τους κανόνες για το Σκάκι, την Επιτραπέζια Αντισφαίριση και το Χάντ-μπολ ενώ παράλληλα β) τους δόθηκε η δυνατότητα να συμμετάσχουν σε μικρά πρωταθλήματα και γ) να παρακολουθήσουν βίντεο για την ιστορία των Ολυμπιακών αγώνων και των ολυμπιακών ιδεωδών.

Ευχαριστούμε τις Σχολικές Συμβούλους κες Σακελλαροπούλου Εύη και Κεχαγιά Βασιλική που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Ευχαριστούμε τους προπονητές/τριες κ. Καπετανίδη, κ. Παπαγεωργίου που μας πρόσφεραν τις γνώσεις τους κι έφεραν στο Σχολείο μας όλο τον απαραίτητο για κάθε άθλημα εξοπλισμό!!!